O nás

tj1Fungování naší Tělovýchovné jednoty navazuje na dlouholetou tradici sportu v našem městě. Daří se nám i přes aktuální problém s ubýváním aktivních sportovců sdružovat pěkný počet členů. Již delší dobu se jejich počet pohybuje okolo 300 sportovců.

Hlavním cílem fungování naší organizace je zvyšování počtu aktivně sportujících dětí. Tento cíl se nám daří plnit a každoročně nám noví členové v kategorii mládeže přibývají. Zejména u oddílů stolního tenisu a fotbalu je kvalitní práce trenérů motivací pro rodiče dětí, aby využili možnosti přihlásit své děti do naší organizace a tím jim zajistili pohybový a sportovní rozvoj.

Všechny naše oddíly hrají soutěže na různých regionálních úrovních od Okresních po Krajské přebory. Naši odchovanci jsou zastoupeni v klubech, které hrají vyšší soutěže. Máme nadstandardní spolupráci v oblasti rozvoje fotbalistů s FK Baník Sokolov, kam dlouhodobě posouváme talentované hráče.

Naše organizace sdružuje oddíly stolního tenisu, fotbalu, tenisu, volejbalu a také oddíl ZRTV, který slouží k aktivnímu pohybu starších členů hraním fotbalu.

Považujeme za správné, že v naší organizaci umožňujeme sportování členům všech věkových kategorií od dětí předškolního věku po členy důchodového věku.

Abychom mohli všem oddílům a jejich členům zabezpečit kvalitní sportovní zázemí, vlastníme několik sportovišť – sportovní halu, fotbalové hřiště a tenisové kurty. Navíc vlastníme ubytovnu, která je součástí areálu se sportovní halou a tím je možné nabídnout jiným oddílům možnost například soustředění v našem městě.

Ubytovna slouží také pro ubytování široké veřejnosti, které naše město popř. region navštíví při svých cestách za poznáním nebo za prací.

Samozřejmě každé zázemí potřebuje odpovídající finanční zabezpečení. Toto se nám daří díky výrazné podpoře města Kynšperk nad Ohří. Zároveň jsme úspěšní při zajišťování dotačních titulů z více zdrojů.

Přijďte si k nám také zasportovat, všichni jste vítáni…