Turnajová sobota ve znamení fotbalu i tenisu

Poslední zářijová sobota byla v Kynšperku ve znamení sportu. Na fotbalovém hřišti se konal turnaj starších přípravek O pohár starosty města a na tenisových kurtech se hrálo dokonce mezinárodně. „My jsme počítali, že budeme mít zástupce i z našeho partnerského města z Himmelkronu, ale bohužel jim do toho něco vyšlo. Takže jsme to doplnili a jsou tady mužstva pouze ze sokolovského okresu. Myslím si, že i tak to bude celkem úspěšné a ti mladí si zahrají. Máme tady klasická mužstva.

Jako je Baník Sokolov, je tady A, B a proti nim je samozřejmě i Kynšperk, A, B. Máme tady Skalnou, máme tady Dolní Rychnov. Já si myslím, že ta mužstva se velice dobře znají i ti hráči a pravidelně se setkávají. Nejenom v letních dnech, ale samozřejmě i v zimních turnajích, kdy je pořádáno pro ně turnaje v hale,“ uvedl starosta Kynšperka Tomáš Svoboda.

Fotbalový klub zaznamenal v posledních třech letech velký zájem ze strany dětí a udržuje zvláště v kategorii starší přípravky širokou základnu.

„Tím, že spolupracujeme i se školou, tak se nám daří získávat hodně malých dětí. Dnes v mladší přípravce už nám běhá nějakých 12 dětí ročníků 2008 a mladších. Ve starší přípravce, ta je u nás hodně silná, tam dnes je přes 20 dětí. A samozřejmě tím, že tady máme perfektní, špičkově, vyškolené trenéry, tak naše děti opravdu postupují i dále. Perfektně se jim zlepšují výkony, perfektně na sobě makají a výsledkem toho je, že postupují i potom do lepších oddílů v žákovském věku. Dnes máme minimálně 10 hráčů v Baníku Sokolov. Myslím si, že kluci makají dobře, že to neděláme úplně špatně,“ pochválil své kolegy Miloš Munka, předseda fotbalového oddílu.

Domácí B tým sice skončil na sedmém místě, ale zkušenosti při hře s výbornými soupeři se budou fotbalistům hodit. Jen o příčku před domácími skončil B tým Baníku Sokolova, pátou příčku obsadila FK Hvězda Cheb a těsně pod pomyslnými stupni vítězů skončila Skalná.

„Na třetím místě, potvrzení té naší skvělé práce, domácí Slavoj Kynšperk. Na druhém místě hosté z Rychnova a vítězem turnaje se stal FK Baník Sokolov,“ dodal Munka.

A malí Baníkovci si na oslavu prvenství zakřičeli. Turnaj podpořil i Karlovarský kraj.

„Tak já jsem rád, že kraj může podporovat podobné akce a Kynšperk je v tom příkladem, protože ty děti se potřebují neustále poměřovat, aby mohli spolu soutěžit. Baník v Sokolově, vlastně je znát, že je nejvýše na tom a ti mladí potom se snaží na ně dotáhnout. Kraj je rád, že může podpořit podobné akce a že se mu ten fotbal v kraji rozvíjí,“ uvedl náměstek hejtmana Miloslav Čermák.

Nepoměrně klidnější atmosférou se vyznačovala druhá sobotní akce, turnaj v tenise. Desítka účastníků na každé straně se utkala jak ve dvouhrách i čtverhrách.

„Dnes se tady sešli tenisté z Himmelkronu, našeho partnerského městečka, a Kynšperka. Jsou to vetšinou kamarádi, přátelé, jsou to přátelské turnaje. Je to už více než deset let, kdy se takto potkávají a hrají tenis. Jednou se hraje v Kynšperku, další rok se hraje v Himmelkronu,“ popsala místostarostka Štěpánka Neubergová.

Tenisový turnaj byl zcela jasně v režii domácích, kteří vyhráli 10:1. Ve dvouhrách nechali soupeři vyhrát jediný zápas a dominovali v poměru 5:1, ve čtyřhrách pak 5:0.

Článek byl převzat z TV Západ